5 muzeów przyjaznych dzieciom w Warszawie

Warszawa jest najbardziej znanym miastem w Polsce, ale jej historia i kultura są tak stare jak sam kraj. W mieście znajdziesz wiele muzeów, które są bardzo znane na całym świecie. Oto najlepsze muzea dla Ciebie i Twoich dzieci.

Muzeum Trzeciego Wieku

Jest to najstarsze muzeum w Warszawie. Zostało otwarte w 1975 roku i znajduje się na miejscu, gdzie stał dawny pałac rosyjskich carów.

Muzeum oferuje dobry przegląd historii miasta od czasów prehistorycznych do współczesności. Znajduje się tu kilka galerii, od Starożytnej Historii Polski po Sztukę XVII wieku. Wystawa jest bardzo ciekawa, szczególnie dla dzieci, a ceny są całkiem przystępne.

Muzeum Historii Najnowszej

To muzeum znajduje się obok Pałacu Kultury i Nauki. Budynek został wzniesiony w XIX wieku i jest najlepszym przykładem architektury neoklasycznej. Zobaczycie tu zbiory z XIX i początku XX wieku. Kolekcja jest bardzo bogata i składa się z licznych dzieł sztuki.

To muzeum jest odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Ceny wstępu są rozsądne, a jakość eksponatów jest doskonała.

Muzeum XX wieku

Jest to największe muzeum w Warszawie i drugie co do wielkości na świecie. Budynek muzeum został zbudowany w latach 1935-1938. Składa się ono z trzech działów, a dwa pierwsze są darmowe, ale trzeci jest płatny. Muzeum obejmuje współczesną historię Warszawy i ziem polskich. Warto je odwiedzić, a kolekcja XX wieku jest wyjątkowa.

Muzeum Sztuki Współczesnej

To muzeum powstało w 1994 roku i jest jedynym muzeum sztuki współczesnej w Polsce. Znajduje się na warszawskim Starym Mieście i oferuje najlepszą kolekcję sztuki współczesnej. Wystawy stałe organizowane są zgodnie z międzynarodowymi trendami.

W muzeum odbywa się wiele ciekawych warsztatów i wydarzeń, więc na pewno miło spędzisz w nim czas.

Wnioski:

Wiemy, że są to najlepsze muzea w Warszawie dla dorosłych, ale najlepszym dla dzieci jest Muzeum Historii Najnowszej. Jest to największe muzeum w Polsce i zawiera kilka niesamowitych eksponatów. Dzieciom na pewno spodobają się kolekcje z XX wieku oraz wystawy sztuki współczesnej.