7 najlepszych rzeczy do zrobienia podczas podróży po Węgrzech

Kuchnia węgierska jest jedną ze słynnych kuchni Europy. Wiele osób podróżuje po Węgrzech i nawet nie wie o tym kraju. Kraj jest pełen naturalnego piękna, a piękno natury będzie najlepszym miejscem, aby cieszyć się podróżą.

1. Jezioro Balaton

Jezioro Balaton jest jednym z największych jezior w Europie, znajduje się na Węgrzech, w południowej części kraju. Balaton słynie z ogromnych, piaszczystych plaż, czystej, niebieskiej wody, pięknych krajobrazów, a także z pięknych hoteli, które zostały wybudowane wokół jeziora.

2. Miasto Budapeszt

Budapeszt jest stolicą Węgier i jest to największe miasto tego kraju. Miasto jest bardzo znane ze swojej kultury i historii, a także jest pełne pięknych miejsc i zabytków. Jednym z pięknych miejsc Budapesztu jest Dzielnica Zamkowa, która obejmuje Parlament, Basztę Rybacką, Kościół Macieja i Wzgórze Zamkowe.

3. Szentendre

Szentendre jest jednym z najstarszych miast na Węgrzech i jest znane z drewnianej architektury, pięknej okolicy i czystego powietrza. W tym mieście znajduje się wiele historycznych miejsc, w tym zamek i kościół św. Michała.

4. Jezioro Cisa

Tisza to małe jezioro w pobliżu miasta Visegrád i jest to jedno z największych jezior na Węgrzech. Tisza jest otoczona pięknymi górami i lasami, a także jest ulubionym miejscem dla miłośników sportów wodnych.

5. Transylwania

Transylwania to region w środkowej Rumunii, znany jest z malowniczego krajobrazu oraz historycznych zamków i klasztorów. Jest to również dom dla wielu grup etnicznych, w tym Sasów, Węgrów, Rumunów i innych.

6. Dunaj

Dunaj to rzeka w Europie Środkowo-Wschodniej, jest drugą najdłuższą rzeką na świecie, po rzece Nil. Długość Dunaju wynosi około 4000 kilometrów, przepływa on przez Niemcy, Austrię i kilka innych krajów.

7. Puszta

Puszta to węgierski termin, który oznacza równinę i jest to nazwa trawiastego obszaru Wielkiej Niziny. Puszta jest domem dla ptaków, dzikich zwierząt, a także dla roślin.

Wnioski:

Jak widzisz, są to najlepsze rzeczy do zrobienia podczas podróży po Węgrzech. Więc teraz masz pomysł, co możesz zrobić podczas podróży na Węgrzech.