Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej niani dla dziecka?

Wybór odpowiedniej opiekunki dla naszego dziecka nie jest łatwą sprawą. Dobra niania jest bowiem gwarancją bezpieczeństwa naszego dziecka i ceną naszego spokoju. Niani można szukać na wiele sposobów: przez agencje, znajomych lub samodzielnie. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy musimy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych elementów, które zdecydują o tym czy dana osoba nadaje się na opiekunkę.

Czym zatem kierować się i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej kandydatki? Audyt ISO 9001. Sporo przydatnych wskazówek znajdziecie także tutaj, może dla Was okaże się ten blog pomocny, jeśli oczywiście stoicie przed takim wyborem. Po pierwsze ważne jest to pierwsze wrażenie jakie zrobi na nas niania. Jej stosunek do dziecka, umiejętność zapoznania się z nim i zyskanie sobie jego zainteresowania. Opiekunka do dziecka powinna być odpowiedzialna i doświadczona. Powinna to być osoba, która wyróżnia się kreatywnością. Opieka nad dzieckiem wymaga przede wszystkim odpowiedzialności, dlatego dobra niania musi być osobą, której z czystym sumieniem można pozostawić pod opieką małe dziecko.

Przy wyborze opiekunki do dziecka należy więc zwrócić uwagę na jej doświadczenie zawodowe i referencje jakie nam przedstawi bo to też jest bardzo istotne. Kolejną ważną cechą jest życzliwość, sympatyczne usposobienie, oraz pogoda ducha. Dobra niania powinna lubić dzieci, być osobą wesołą, ale jednoczenie budzącą zaufanie i konsekwentną. Bardzo ważną zaletą jest doświadczenie i referencje. Dobrze jeśli niania posiada także kurs pierwszej pomocy oraz badania lekarskie, jest to oczywiście dodatkowym atutem. Jaka jest dobra niania zapytacie? Otóż odpowiem wam krótko, z dobrą nianią dzieci się nie nudzą i lgną do niej.

Potrafi ona zachęcić je do najprostszych czynności takich jak jedzenie posiłku czy też do kreatywnej zabawy. Nie każdy ma takie zdolności , natomiast dobra niania będzie się nimi odznaczała. Jeszcze jeden ważny, a może nawet najważniejszy element przy wyborze niani do dziecka, to jej intuicja. Opiekunka do dziecka, to osoba, której musimy bezgranicznie zaufać, przecież powierzamy w jej ręce nasze dziecko nasz najcenniejszy skarb, dlatego nie należy wybierać osoby, która w jakiś sposób nam nie odpowiada lub jej zachowanie się nam nie podoba. Przed rozpoczęciem poszukiwań musimy przemyśleć to i rozważyć jakie oczekiwania, oraz jakie są nasze wymagania do przyszłej opiekunki do dziecka.