Jak wybrać najlepszą nianię dla naszego dziecka?

Jaka to jest dobra opiekunka? Co kryje się pod tym określeniem? Otóż dobra opiekunka do dziecka powinna stać się przyjaciółką rodziny, to osoba którą obdarzymy odpowiedzialnością i zaufaniem. Powierzenie pociechy obcej osobie nie może być pochopne wymaga to przemyślenia i przedyskutowania. Jest to wbrew pozorom bardzo ważna decyzja, na tej stronie możemy przeczytać bardzo ważne przydatne wskazówki, pomocne przy wyborze niani. Od czego zatem zacząć?

Profesjonalny transport do Grecji BANEX Transport

Pierwszy krok to oszacowanie własnych potrzeb, czyli odpowiedzenie na pytania , gdzie niania ma się zajmować dzieckiem? Jak często? Czy musi być elastyczna czy wystarczą ustalone godziny? Czy życzymy sobie tylko opieki czy też np. gotowania i sprzątania? Kandydatki na nianię, warto zaprosić do domu na rozmowę, przy której obecni będą rodzice oraz dziecko. Często krótka obserwacja wzajemnego podejścia malucha i opiekunki starczy aby zdecydować czy chcemy zatrudnić tą osobę czy też nie.

Niemniej jednak, z każdą chętną opiekunką do dziecka trzeba przeprowadzić rozmowę w której poruszymy trudne i bardzo ważne tematy dotyczące opieki nad dzieckiem. Bez tego nie ma szans by wybrać dobrze , rozmowa jest tutaj kluczem. Jaka powinna być idealna niania zapytamy ? Otóż na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Idealne nianie to zwykle osoby młode , które mają bądź doświadczenie w opiece nad małymi dziećmi, są w pełni sprawne fizycznie, zadbane.

Ale to nie wszystko. Z punktu widzenia dziecka ważny jest także kreatywność w wymyślaniu gier i zabaw oraz cierpliwość i to całe pokłady cierpliwości. My jako rodzice zaś powinniśmy zwrócić uwagę na punktualności, słowności oraz chęci komunikacji z nami . Ostatnią rzeczą którą należy zrobić jeśli już wybierzemy jest kontrola naszej niani. Możemy wrócić wcześniej niż zwykle lub zamontować urządzenie monitorujące .Należy także brać pod uwagę fakt, że wypadki czy kontuzje zdarzają się w obecności najtroskliwszej z mam. Pamiętajmy jednak że najlepszym wskaźnikiem słusznego wyboru jest uśmiechnięte, pogodne dziecko i szczęśliwe dziecko po dniu spędzonym z nianią , które nie broni się przed pozostaniem z nianią i robi postępy w jej towarzystwie i bardzo chętnie lgnie do niej.