Wybór odpowiedniej opiekunki do dziecka

Rozstanie z dzieckiem i znalezienie odpowiedniej niani nie jest prostą sprawą, budzi nasze obawy i lęki. Niestety czas biegnie nieubłaganie, a nasze dziecko rośnie jak na drożdżach i musimy wracać do pracy. Wybór odpowiedniej opiekunki dla naszego dziecka nie jest łatwą sprawą. Trzeba mieć trochę szczęścia aby na nią trafić. Oprócz szczęścia należy także pamiętać o kilku prostych zasadach. Od czego zatem zacząć?

Po pierwsze zadajcie sobie same pytanie : czy chciałabym spędzać z tą osobą cały dzień ? Jeśli jest tak że charakter potencjalnej opiekunki Wam nie odpowiada to może być tak, że i dziecku nie przypadnie szczególnie do gustu . Bo dlaczego dziecko miałoby lubić kogoś kogo Wy nie darzycie sympatią? Dziecko wszystko czuje wbrew pozorom. Musicie zaufać pierwszemu wrażeniu, to tak jak z miłością od pierwszego wejrzenia .Kolejny etap to zapoznanie się dziecka z nową ciocią.

Poświęćcie trochę czasu na zapoznanie malucha z nianią. Każdy ma jakieś inne nawyki, dlatego ważne jest by niania poznała dziecko oraz jego przyzwyczajenia. Wiadomo że z dnia na dzień nie zostawimy dziecka z obcą dla niego osobą. Kolejną ważną kwestią są referencję, musicie o nie pytać. Jeśli niania wcześniej gdzieś pracowała z dziećmi to poproście o kontakt i wypytajcie co było przyczyną rozstania i jak sprawowała się niania. Uważnie obserwujcie Wasze dziecko , jeśli maluch na widok nowej niani płacze , krzyczy , piszczy i nie chce z nią zostawać trzeba na to zwrócić uwagę. Wiadomo może być tak że to dziecko nie chce rozstać się z mamą, ale może być też ta druga opcja że zostawiacie dziecko z niewłaściwą osobą.

Jeśli więc coś budzi Wasze wątpliwości najlepiej skontrolujcie sytuację. Można wpaść do domu wcześniej niż zwykle lub zostawić w domu jakiś sprzęt nagrywający. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka oraz o nasz spokój zatem pamiętajmy – reagujmy na każdy sygnał naszego dziecka który świadczy o tym że coś może być nie tak. Oczywiście przy znajdowaniu odpowiedniej niani trzeba mieć sporo szczęścia i kierować się podstawowymi zasadami, a z pewnością traficie na tę która będzie dla Was i Waszego dziecka nianią idealną.