7 najlepszych książek dla dzieci

Książki są najbardziej niesamowitą rzeczą, która wydarzyła się na tej planecie. Wszyscy mamy książki w domu i uwielbiamy je czytać. W dzisiejszych czasach najważniejsze jest to, że dzieci nie mają wystarczająco dużo czasu na czytanie książek. Muszą wykonać pracę domową i inne badania, co sprawia, że są mniej zainteresowane czytaniem książek.

Ale, nie martw się, ponieważ możesz zrobić czas na czytanie i możesz mieć niesamowite książki dla swoich dzieci. Oto 7 najlepszych książek dla dzieci.

Cudowny Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Jest to pierwsza i jedna z najbardziej znanych klasycznych książek dla dzieci. Dorothy była tylko dziewczyną z farmy, która nagle znalazła się w dziwnej krainie. Spotkała wspaniałego Czarnoksiężnika z Oz, który był władcą Oz i pokazał jej, że wszystko będzie dobrze.

Jeśli chcesz przeczytać klasyczną historię, to jest to najlepsza opcja. Jest to bardzo prosta historia, w której bohater nie ma pojęcia o świecie na zewnątrz.

Seria o Harrym Potterze

Jeśli chcesz przeczytać serię książek dla dzieci, to Harry Potter jest najlepszą opcją dla Ciebie. Jest to magiczna historia, w której Harry i jego przyjaciele żyją w miejscu zwanym szkołą Hogwart. Zostali zaatakowani przez złego Lorda Voldemorta i jedynym sposobem na pokonanie go jest zdobycie potężnego kamienia.

Kroniki Narnii (The Chronicles of Narnia)

C.S. Lewis napisał jedne z najlepszych książek fantasy dla dzieci. Napisał serię książek, które są nazywane “Kroniki Narnii”. Jest to seria pięciu książek, które opowiadają historię lwa cub nazwie Peter, który idzie w podróż z czterema dziećmi i spotykają kilka niesamowitych postaci i są one w stanie uratować świat od zła.

Wonder

Wonder to nazwa książki obrazkowej napisanej przez R.J. Palacio. Jest to wspaniała historia, która opowiada nam o tym, jak mała dziewczynka o imieniu Olive próbuje znaleźć swoją matkę, ale nie może. Została ona zabrana przez nieznaną osobę.

A Nightingale

Jeśli szukasz bajki, która ma dobry morał, to nie możesz zignorować tej książki. Jest to historia dziewczynki o imieniu Róża i jej siostry, które żyły w królestwie, gdzie musiały jeść mięso zwierząt. Ale, kiedy książę zakochuje się w Rose, ona staje się księżniczką, a on staje się królem.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał ci się ten post. Podzieliłam się z Tobą również kilkoma najlepszymi książkami dla dzieci. Jeśli masz dziecko i chcesz przeczytać jakieś ciekawe książki, to możesz przeczytać te książki dla swoich dzieci.