Katar u dzieci

Katar to bardzo częsty problem, z którym borykają się wszystkie dzieci, a zwłaszcza niemowlęta. Niektóre z przyczyn tego problemu to alergie, przeziębienia i wirusy.

Katar:

Katar jest również znany jako duszny nos i kichanie. Śluz w nosie składa się z białek i wody. Kiedy osoba cierpi na problem kataru, będzie miała uczucie duszności w nosie, a nos będzie wodnisty. Śluz stanie się cienki i lepki, a śluz będzie miał żółtawy kolor.

Alergie:

Niektórzy z rodziców skarżą się również, że ich dziecko ma problem z katarem przez bardzo długi czas, co jest spowodowane z powodu alergii. Rodzice zauważają również, że jeśli dziecko cierpi z powodu alergii to nie jest w stanie dobrze spać.

Przeziębienia:

Przeziębienia są również jedną z najczęstszych przyczyn kataru. Kiedy dzieci cierpią z powodu przeziębienia, będą miały duszny nos i katar. Dzieci będą miały gorączkę, ból gardła, kaszel i ból głowy.

Wirus:

Inną przyczyną kataru jest wirus. Niektóre z wirusów, które mogą powodować katar to grypa, adenowirus i wirus syncytialny układu oddechowego.

Leczenie konwencjonalne:

Konwencjonalne leczenie kataru obejmuje stosowanie leków i sprayów do nosa. Rodzice zabierają dziecko do lekarza i otrzymują receptę na spray do nosa.

Domowe sposoby na katar:

Tutaj podałem trzy najlepsze domowe środki na katar, które są proste i skuteczne.

1. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest jednym z najlepszych domowych środków na katar. Pomoże on zmniejszyć przekrwienie w nosie.

Jak go stosować:

Wymieszaj jedną łyżkę stołową soku z cytryny z łyżeczką miodu. Weź wacik i umieść go w mieszaninie i trzymaj go w nozdrzu dziecka.

2. Gorąca woda

Gorąca woda jest kolejnym skutecznym domowym środkiem na katar. Jeśli używasz wrzącej wody to pomoże zmniejszyć problem.

3. Sól

Sól jest również jednym z najlepszych domowych środków na katar. Weź szczyptę soli i dodać odrobinę wody i wymieszać. Następnie umieść go w nozdrzu dziecka i pozostaw na 10 minut.

Wnioski:

To były trzy najlepsze skuteczne domowe sposoby na katar. Jeśli masz do czynienia z tym samym problemem, to wypróbuj te domowe sposoby, aby pozbyć się problemu.