Top 10 gier edukacyjnych dla dzieci 3-letnich

3-latki są bardzo inteligentne, a ich styl uczenia się jest bardzo szybki. Są figlarne i aktywne w tym samym czasie. Kiedy grają z zabawkami, nie zatrzymują się, dopóki nie skończą.

Tak więc, jeśli chcesz zabawić swoje dziecko, to musisz zapewnić im kilka gier edukacyjnych. Te gry są nie tylko zabawne, ale są również doskonałym sposobem, aby utrzymać dziecko zajęte przez jakiś czas.

Stworzyłem listę 10 najlepszych gier edukacyjnych dla 3-letnich dzieci, które są niezwykle zabawne i mogą być odtwarzane w godzinę. Tak więc, zacznijmy.

1. Gra Color-Blocked Blocks

Ta gra jest dla maluchów, które zostały nauczone kolorów i kształtów. Umieść więc zestaw kolorowych klocków w kole i poproś dziecko, aby stanęło w środku koła i dotknęło dowolnego klocka. Możesz użyć kartki papieru, aby narysować kilka kolorowych bloków i poprosić dziecko, aby wybrało jeden i dotknęło go. Dzięki temu nauczą się kolorów i kształtów w łatwy i zabawny sposób.

2. Kot w kapeluszu

Jest to klasyczny ulubieniec dla dzieci. Więc sprawi, że twoje dziecko będzie cieszyć się historią Kota w Kapeluszu. Wystarczy rozpocząć grę i poprosić dziecko o odgadnięcie nazwy kapelusza. Jeśli twoje dziecko nie jest zaznajomione z kotem, możesz poprosić je o obejrzenie filmu.

3. The Fishy Fishy Fish

Ta gra jest podobna do tej powyżej. Czyli po prostu poproś dziecko o odgadnięcie nazwy ryby, a gdy zgadnie dobrze, możesz poprosić je o powtórzenie nazwy ryby. Powtarzaj ten proces, aż rybka zacznie się ruszać.

4. Zabawa w chowanego (Hide and Seek)

Jest to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych gier. Ukryj więc piłkę, zabawkę itp. i powiedz dziecku, żeby jej szukało. Po tym jak dziecko ją znajdzie, poproś je o przyniesienie jej z powrotem do Ciebie. Powtarzaj ten proces wielokrotnie, aż dziecko zmęczy się szukaniem.

5. Podrzuć to

W tej grze będziesz podrzucać piłkę w powietrzu i prosić dziecko o jej złapanie. Jeśli chcesz, aby ta gra była bardziej interesująca, możesz zakryć swoją rękę i poprosić dziecko, aby złapało ją swoimi rękami.

6. Gra w dopasowywanie

Jest to jedna z najbardziej podstawowych gier i sprawi, że Twoje dziecko będzie w nią grać godzinami. Weź więc trochę papieru i zacznij pisać różne przedmioty. Poproś swoje dziecko, aby dopasowało przedmiot napisany na papierze.

7. Gra w odgadywanie kształtów

Weź kilka kolorowych kostek lub bloków i poproś swoje dziecko o odgadnięcie kształtu poprzez umieszczenie go na stole. Możesz również poprosić go o odgadnięcie kształtu poprzez dotknięcie kostek.

8. Gra w alfabet

Możesz rozpocząć grę w alfabet, umieszczając kilka liter lub kształtów na podłodze. Poproś dziecko, aby je znalazło, a kiedy je znajdzie, poproś je o nazwanie litery lub kształtu.

9. Gra w odgadywanie kształtów

Weź kilka kolorowych klocków i poproś